Bezpieczeństwo odżywek do rzęs

Odżywki do rzęs są obecnie bardzo popularne. Mało się jednak mówi o tym, że zdecydowana większość zawiera w składzie silną substancję na jaskrę😬. Masa kobiet używa odżywek miesiącami, a nawet latami, a nie ma jeszcze badań pokazujących skutki ich długotrwałego stosowania. Zobaczcie wyniki mojej ankiety na Stories – u ilu dziewczyn wystąpiły jakieś skutki uboczne w trakcie kuracji.
.
Jakiś czas temu na rynek zostały wypuszczone krople do oczu na jaskrę zawierające silną substancję obniżającą ciśnienie śródgałkowe bimatoprost – analog prostaglandyn. Pacjenci, którzy je stosowali, zaczynali mieć piękne, długie i ciemne rzęsy. Gdy okazało się, że efekt na porost rzęs jest tak spektakularny, postanowiono wykorzystać go jako składnik odżywek do rzęs.
.
Jako, że odżywki do rzęs w Polsce to kosmetyki, producent nie musi uprzedzać o możliwych skutkach ubocznych, tak jak ma to miejsce w przypadku środka leczniczego.
.
Najczęściej podczas kuracji kobiety skarżą się na:
👁zaczerwienienie i podrażnienie oczu
👁ciemnienie skóry wokół powiek (ciemna kreska nad rzęsami)
👁drobną sieć naczynek przebijająca przez skórę
👁rzęsy rosnące w nieprzewidzianych kierunkach, nawet w kierunku gałki ocznej 😱
👁rzęsy rosnące w kącikach oczu, nad linią rzęs, wewnątrz powieki i wszędzie tam, gdzie nam się może „omsknąć” pędzelek z odżywką
👁niewyraźne widzenie
👁nadmierne wypadanie rzęs
.
Panie często zapominają o tym, że po odstawieniu stymulatora rzęsy wracają do stanu pierwotnego, czasami mocniej też wtedy wypadają.
.
Wprawdzie w kosmetyku stężenie substancji czynnej jest niższe, aniżeli w leku, lecz skoro bimatoprost to silna substancja stosowana w leczeniu jaskry, to czy aby na pewno jest taka bezpieczna w odżywkach do rzęs? Jakie mogą być długofalowe skutki używania odżywek z bimatoprostem? Czy skoro nic nam się nie dzieje z oczami w trakcie ich stosowania to tak już będzie zawsze? Z tymi pytaniami Was zostawiam i zapraszam do dyskusji 😊
#bimatoprost #odżywkidorzęs #działanianiepożądane #rzęsy #odżywkadorzęs

Dodaj komentarz