Antykoncepcja hormonalna – co mamy do wyboru prócz klasycznych tabletek?

Metod antykoncepcji jest tak wiele, że można je dopasować do indywidualnych potrzeb każdej z nas – zarówno tych zdrowotnych, jak i związanych ze stylem życia. Odpowiednio dopasowana antykoncepcja będzie nam zapewniać wygodę i bezpieczeństwo „na okrągło”. Aby dobrać odpowiednią dla siebie metodę warto porozmawiać ze swoim ginekologiem.

Coraz bardziej interesujemy się tematem antykoncepcji, ale ta wiedza wciąż jest zbyt powierzchowna. Za mało wiemy na temat niektórych metod jako alternatywy dla tabletek antykoncepcyjnych, takich jak pierścień dopochwowy czy plaster. W dzisiejszym poście podsumujemy lajwa, którego nagrałyśmy dla Was wraz z @ginendo.pl o hormonalnych metodach antykoncepcji innych niż tabletki, bo jednak o nich mówi się zawsze najwięcej 🙂 Na grafikach w tym poście możesz przeczytać o każdej z nich.

Zarówno nasz lajw jak i post powstały w ramach kampanii „Bezpieczna na okrągło”. Kampania skupia się wokół edukacji pacjentek na temat dostępnych metod antykoncepcyjnych i zasad ich doboru. Zachęcam Was do odwiedzenia strony kampanii bezpiecznanaokraglo.pl, gdzie znajdziecie quiz, z pomocą którego można sprawdzić jakie metody antykoncepcyjne będą dla Was najlepsze, omówienie każdej metody antykoncepcyjnej, a także pytania i odpowiedzi.

Jeśli jeszcze nie widzieliście bardzo wartościowego lajwa o antykoncepcji z Malgorzatą Nowicką to jest on zapisany na moim IGTV na Instagramie (KLIK). Odpowiedziałyśmy tam na większość zadanych nam pytań, ale jeśli coś jeszcze będzie niejasnego to zadawajcie je pod tym postem. Mam nadzieję, że ta kampania przyczynią się do poszerzenia Waszej wiedzy na temat antykoncepcji i wyniesiecie z nich jak najwięcej dla siebie 🙂

Dodaj komentarz